R301T Капацитивните отпечатоци модул

R301T Капацитивните отпечатоци модул

детали за производот

Тагови производ

Опис на производот:

R301T има и USB UART интерфејс, капацитетот е 3000 парче. низа на сензори е 192 * 192 пиксели, ефективна областа на собирање е 10 * 10mm.

· Интегриран слика собирање и алгоритам чип заедно, сите-во-едно

· На флексибилност да се приспособат на условите беше прсти, без разлика дали тоа е сува прсти, влажни прсти, лесна текстура отпечатоци прсти, прсти и стари, сите имаат висока стапка на признавање 

· Главни области на примена: можат да се вклопат во различни end производи, како што се: контрола на пристап, присуство, Сеиф

параметар:

модел R301T
тип Капацитивните отпечатоци модул
интерфејс USB, UART (RS232 TTL)
резолуцијата 508 DPI
Напон DC 4.2-6V
Белег на капацитет 3000
сензори низа 192 * 192 пиксели
Белег на големината модул 33.4 * 20.4 * 1.0 (mm)
сливно подрачје Ефективни 10 * 10 (mm)
Прст допир Функција Да
конектор MX 1.25mm 6Pin
брзина на скенирање <0.2 секунди
проверка на брзина <0,3 вториот
појавување Метод 1: 1; 1: N
FRR ≤0.1%
FAR ≤0.001%
Работна средина -20C -50C
работа Влажност 10-85%
Анти-статички капацитет 15KV
Абразивни отпор интензитет 1 милион пати
бауд стапка комуникации (UART): (9600 × N) bps каде што n = 1 ~ 12 (стандардно N = 6, т.е. 57600bps)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи